Denní studium

Určeno pro studenty, kteří plánují po absolvování VICTORIA HIGH SCHOOL pokračovat ve studiu na tuzemské nebo zahraniční univerzitě. Klasické denní studium, které nabízí intenzivní výuku cizích jazyků, projektovou výuku nebo např. mezipředmětové propojování pro pochopení probírané látky v širším kontextu. Vedle klasické výuky připravujeme pro studenty průběžně zajímavé semináře z oblasti podnikání, sportu nebo třeba umění, které jim pomohou s rozhodováním o jejich vlastní budoucnosti.

Intenzivní výuka cizích jazyků

Velký důraz klademe na výuku anglického jazyka. Studenti jsou vedeni ke složení standardizovaných Cambridge zkoušek na úrovni C1, C2. Dalšími volitelnými jazyky jsou španělština, němčina a italština. Vše pod vedením zkušených pedagogů a rodilých mluvčích.

Projektová výuka

Aktivní zapojení studentů do studia, práce s informacemi, jejich zpracování a utvoření si vlastního úsudku považujeme za jeden z nejdůležitějších pilířů vzdělávání. Díky projektové výuce se studenti lépe připraví na reálné situace v životě. To jim ulehčí vstup na pracovní trh nebo připraví ke studiu na vysoké škole. Nedílnou součástí tohoto úkolu je i práce s moderními technologiemi.

Vlastní koncepce vzdělávání

Výuka probíhá na základě Rámcového vzdělávacího programu pro všeobecná gymnázia. Zároveň  do výuky přinášíme vlastní koncept a postupy, které umožní studentům vnímat probíranou látku v širším kontextu.  Propojení teorie s praxí vnímáme jako důležitou součást výuky. Probíhá formou seminářů našich pedagogů a externích spolupracovníků, kteří jsou experty na dané téma. Cílem je studentům ukázat, jak lze probírané téma / látku  aplikovat v praxi. Mezipředmětové propojování umožní studentům pochopit látku nejen v rámci jednoho předmětu, ale získají širší přehled o možnosti jejího využití  i v jiných oborech.

Mimoškolní vzdělávání a semináře

Probouzíme ve studentech jejich vnitřní motivaci formou nepravidelných seminářů inspirativních lidí z oblasti sportu, kultury nebo podnikání. Věříme, že tyto success stories dokážou vyvolat ve studentech další motivaci nejen ke studiu, ale třeba i k lepším výsledkům v jejich  mimoškolních aktivitách.

Zahraniční stáže

Od druhého ročníku nabízíme studentům možnost krátkodobých studijních stáží na evropských středních školách. Spolupracujeme se zahraničními školami v rámci programu Erasmus a Comenius.

International baccalaureate program

Již nyní pracujeme na certifikaci programu IB maturity. Studenti, kteří nastoupí ve školním roce 2024/2025 budou mít v případě zájmu možnost přechod na tento program od 3. ročníku.

Možnosti po maturitě

Absolventi VICTORIA HIGH SCHOOL budou připraveni na pokračování ve studiu na jakékoliv tuzemské vysoké škole. Díky našemu programu mezinárodní spolupráce s partnerskými univerzitami a intenzivní výuce cizích jazyků může absolvent pokračovat ve studiu i v zahraničí